Balans i błędy

Maj spędziłem przede wszystkim na naprawianiu błędów oraz poprawianiu balansu. Gra w trakcie tego miesiąca zaczyna być naprawdę grywalna, dla mnie jako dla twórcy jest to miła odmiana, bo wreszcie widzę efekty swojej pracy.

Jeżeli chodzi o długo zapowiadaną grywalną alfę, mój plan jest następujący – do końca tego miesiąca mam zamiar wydać wersję przeznaczoną do testów zamkniętych. To znaczy nie udostępnię publicznego dostępu do serwera, samodzielna rejestracja będzie niemożliwa, moimi testerami będą ludzie których poproszę o pomoc, lub osoby które zgłoszą się do mnie (np. poprzez kontakt na tej stronie).

Maksymalnie do końca sierpnia wydam publiczną alfę, z dostępną rejestracją dla każdego. Ta wersja powinna być znacznie stabilniejsza, mam zamiar wprowadzić w niej jeszcze parę małych elementów gry zwiększających grywalność.

Dodatkowe elementy rozgrywki które mam zamiar dodać w wersji publicznej to system talentów króla pozwalający na jego RPGo-podobny rozwój, oraz czarny rynek pozwalający na natychmiastowy zakup lub sprzedaż zasobów za złoto. Tym zajmę się w lipcu i sierpniu.

W tym miesiącu dalej będę usuwał błędy i poprawiał balans. Przepiszę również helpa, który mocno się zdezaktualizował od poprzedniej wersji.